Медики розповіли, чому корисно спати голими

З дитинства батьки привчали нас спати в випрасуваній і чистій піжамі. Ця звичка вкоренилася у нашому повсякденному житті на кілька десятків років. Однак, чи справді спати голими аморально і безглуздо?

Останнім часом кількість досліджень, присвячених сну, дуже збільшилася. І це логічно: сон дуже важливий для організму! Наразі медики стверджують, що заради здоров’я варто зняти на ніч весь одяг та насолодитися нічним сном під теплою ковдрою голяка. Це не тільки приємно, але й корисно… І ось чому…

Підвищує якість сну

Оптимальна температура повітря для сну 17-19 градусів. Якщо спати в одязі, температура тіла трохи підвищується. Через це сон стає більш чутливим. Відпочинок голяка допомагає організму якісно відпочити і краще почуватися на ранок наступного дня. У прохолодній атмосфері організм з великим ефектом відновлюється, а сам сон стає глибшим і тривалішим.

Поліпшує відносини

Вчені довели, що завдяки прямому контакту тіл між парою в їхніх організмах зростає рівень окситоцину – гормону кохання. Він зміцнює емоційний зв’язок між закоханими. Також не варто забувати і про підвищення лібідо як у чоловіків, так і у жінок. Найчастіше так сплять пари, які нещодавно зустрічаються.

Допомагає схуднути

Виявляється, що скинути зайві кілограми можна навіть уві сні. Справа в тому, що коли ви спите без одягу, температура тіла знижується. У той же час це стимулює вироблення «коричневого» жиру. Такий жир витрачає багато калорій, оскільки генерує тепло для терморегуляції.

Допомагає контролювати рівень інсуліну

Прохолодна атмосфера позитивно впливає на вироблення гормонів лептину (регулятор апетиту) та адипонектину (бере участь у метаболізмі глюкози та жирних кислот). Отже, і на інсулін.

Покращує стан шкіри

Під час сну наш організм продовжує працювати. У нічний час у людському тілі протікає багато регенеративних процесів. Наприклад, продукується більше гормону росту, що підвищує вироблення колагену. Оскільки без одягу якість відпочинку зростає, покращується і стан шкіри: процеси загоєння прискорюються, а зморшки та пігментація уповільнюються. Сон без одягу дозволяє шкірі дихати. В той же час тісний одяг може викликати роздратування та висипання.

Зберігає репродуктивне здоров’я

Відсутність одягу під час сну допомагає зберегти репродуктивну функцію у чоловіків. Завдяки зниженню температур тіло продукує якісне насіння, що підвищує шанси на вдале запліднення яйцеклітини.

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

loading
×